Технолог, химик (стажант)

Предлагана позиция:

Технолог

Имейл за комуникация:

minka.bakalova@kcm.bg

Сфера на интерес

Металургия

Допълнителна информация

Стаж

За компанията

Един от големите индустриални холдинги в България, изграден изцяло с български частен капитал ХОЛДИНГ КЦМ 2000 се формира през 2022 г. чрез обединяване на бизнес дейностите на групата дружества, свързани с пловдивския КЦМ, и родопските минни компании Горубсо Мадан – Върба Батанци и Лъки Инвест в обща холдингова структура. Естествената синергия и интеграция между успешните 60 годишна традиция в металургията и повече от 70-годишен опит в рудодобива и обогатяването е сериозна предпоставка за устойчиво развитие. ХОЛДИНГ КЦМ 2000 е модерна бизнес структура, притежаваща висока степен на интегрираност и ефективност на съставните бизнес единици. Холдингът е ключов участник в икономическия живот на страната, опериращ в областта на рудодобива, производството и търговията на концентрати, цветни метали и сплави, технологичен инженеринг, комплексен индустриален сервиз. КЦМ е най-голямата компания за производство на олово и цинк в Югоизточна Европа и изнася за почти целия свят. Чрез прилагане на иновативни технологии ХОЛДИНГ КЦМ 2000 ще продължи да бъде лидер в производството на олово и цинк.

Отговорности и задължения

Стажантска програма “Развитие” Описание на дейностите: – Лабораторно-изследователска работа в областта на цветната металургия; – Разработване на методики и протоколи при моделиране на процеси от производствената схема на КЦМ АД; – Развиване и подобряване на вече съществуващи технологии и получаване на нови пазарни продукти; – Информиране и прилагане на нови практики и добри технологични решения в областта на металургията, неорганичната химия; вторичната металургия и оползотворяване на отпадни суровини; Условия на стажа: ✓ Трудов договор ✓ Месечно възнаграждение ✓ Осигурителен стаж ✓ Пълно работно време ✓ Дневен режим на работа ✓ Осигурена храна ✓ Безплатен транспорт ✓ Напътствия от ментор

Изисквания и умения

Възможност за стаж за студенти по специалностите Химия, Анализ и контрол и Химия с английски език в КЦМ АД, безспорен лидер в производството на цветни и благородни метали и сплави.